Hellevoetsluis, ref. predikanten 1641-1992,
ouderlingen 1641-1799 en diakenen 1641-1799

Ook verschenen in: Arie Jan Stasse, Uit de geschiedenis van de Hervormde Gemeente te Hellevoetsluis, Hellevoetsluis, 1992, p. 40-46.

Overgenomen door: Arie Jan Stasse

 


Predikanten 1641-1992

(van 1623-1641 gecombineerd met Nieuw-Helvoet)

1641-1646 Henricus Weimans
1646-1647 Johannes Messu
1647-1649 Martinus Leo van Coolwijk
1649-1650 DaniŽl Brouwerius
1651-1655 Petrus Kinthius
1655-1666 Carolus Ursinus
1667-1677 Henricus Vogelius
1677-1683 Johannes van Schoonhoven
1683-1684 Abraham van Barthem
1684-1720 Petrus Lastdrager
1720-1721 Gerardus van Hemert
1721-1724 Egbertus Jansonius
1725-1749 Patroelus Luyken
1750-1752 Johannes Henricus Westerhof
1753-1758 Petrus Hermannus Hogenholtz
1759-1787 Willem Huygens
1788 Willem Molenaar
1789-1817 Cornelius Louron
1818-1835 Adriaan Treffers
1837-1853 Thomas van Schuijlenburgh
1853-1856 Johannes Drost
1857-1864 Hendrik Arie Leenmans
1865-1871 Frans Wouter Smits Pzn

(van 1868-1879 twee predikantsplaatsen )

1868-1869 Jan Felix Franciscus van den Hamme
1869-1874 Corenlis Pieter van Tooren
1873-1874 Dirk Hendrik Teljer
1874-1878 Johannes Stephanus Tichelman
1878-1908 Dirk Hendrik Teljer (voor de 2e keer)
1908-1909 Cornelus Touw Wzn
1909-1930 Gerrit Timmer
1932-1937 Frederik Karel van Evert
1937-1946 Siebe Paulus de Roos
1947-1967 Godert de Leeuw

(vanaf 1967 tevens predikant van Nieuwenhoorn)

1967-1973 J.W.T. Cohen Stuart (consulent)
1973-ca. 1995 W.B.Douwes 

 

Ouderlingen 1641-1799

De jaren zijn in de meeste gevallen de jaar van benoeming.
+ betekent overlijden

Jan Cruiswegh 1641
Jacob Reierse van Distelhuysen 1651, 1645, 1647
Abraham Crijnse Cater 1642
Abraham de Coert 1642, 1643, 1646, 1649, 1651, 1652, 1656, 1664, 1669, 1676
Jan Cornelissen van der Bel 1644, 1647
Willem Jorisse 1650, 1661
Jacob Willemsz Hoogstat dijkgraaf 1653, 1657, 1667, 1670, 1677, 1682
Cornelis Arentsz van der Baan 1654
Pieter Danielsz 1655, 1663, +1664
Engel Arentsz Kater 1660, 1668
Huyg Leenderts 1662, 1665, 1667 (+1667)
Arij Willemsz van der Buys 1665
Jacob van Velsen 1666
Bartholomeus Zegersz van Brouck 1671, 1678, 1681
Arij Jacobsz Blinckvliet 1672
Hendrik Pieters van der Woel 1673, +1674
Pieter Commersen 1674
Adriaen de Jong 1675, 1679, 1683, 1687
Martinus de Jager commijs 1680
Maerten Hartevelt 1681, 1684, 1688, 1692, 1697, 1702
Pieter Symese Leeningh 1685, 1689, 1699, 1703, 1707
Jacob Abrahamse de Kater 1686, 1691
Jan Engelse de Kater 1690, 1698
Jilis Steenwijk 1693
Arij Jacobse Blijdorp 1694
Pieter van Swijndrecht 1696, 1701, 1703
Jan Godaerd 1700, 1704, 1710, 1714
Willem Boom 1705, 1708, 1715
Roelant Dammese Hooghwoert 1706, 1716, 1719
Adrianus Gotenaar 1709, 1718
Johannes Timmerz 1711
Hendrik Kilsdonk 1712, 1719, 1726
Pieter Leeningh 1713, 1717
Leendert Jongejan 1720, 1727
Hermanus Jongejan 1721
Adolf Makkerkarre 1722
Willem Muis 1723, 1728, 1730, 1743
Hermanus Schoenmaker 1724
Simon Leening 1729, 1735
Pieter Steenwijk 1731
Teunis Jongejan 1732, 1737, 1741, 1748
Jan Keyser 1733, 1738
Abraham Oprel 1734
Jacob van den Broek 1737, 1742
Leendert Goeree 1739
Kommer van Gent 1740
Pankras van Ostende 1744
Teunis Captain 1745, 1749
Stephen de Blois 1747
Cornelis Dorschman 1750
Pieter Pieterman 1751, 1753, 1756
Cornelis Bul 1753
Hendrik de Weij 1754, 1759
Leendert Takkebosch 1755, 1761, 1766
Willem Jongejan 1757, 1762
Jacobus van Herwaarde 1760
Pieter Keijser 1763, 1768, 1772
Willem Ruis 1764, 1769
Hendrik Deur 1767, 1771, 1775
Arij Diong [=de Jong] 1770
Bernardus van Renne 1773, 1778, 1783
Joost Nieuwland 1774, 1779, 1781, 1785, 1792, 1797
Jan Wassenaar 1776, 1780, 1784, 1790, 1795
Leendert Lems 1777
Teunis Franken 1781 (+1781)
Jan Wessels 1782, 1787, 1794
Hendrik Weers 1786, 1793
Dominicus de Klerk 1791
Dirk Landheer 1696, 1800
Jan van Pelt Jz 1798
Leendert Vermeulen 1799

 

Diakenen 1641-1799

De jaren zijn in de meeste gevallen de jaar van benoeming.
+ betekent overlijden

Jan Cornelissen van der Bel 1641
Abraham de Coert 1641
Arij de Cater 1642
Pieter Danielse 1642, 1643, 1652
Engel Arentse de Cater 1644, 1648, 1652, 1657
Abraham de Cater 1645
Arij Commerse 1646
Cornelis Arentszoon van der Baan 1647, 1650
Jacob Willemse Hooghstadt 1649, 1651
Cornelis Willemsz 1652
Mathijs Mathijsz van Stralen 1654
Huijg Leendertsz 1655
Arij Teunisz 1656, 1661
Willem Jansz 1660
Pieter Aelbrechts Bos 1662, 1665
Arij Willemsz van der Buys 1663
Bartelmees Zegersz Brouck 1664
Reijnier Christiaansz 1666
Willem Jansen van Rees 1667, 1670, +1672
Arij Ariensen de Jongh 1668, 1671
Arij Jacobsen Blinckvliet 1669
Jacob Gerrits Schoutier 1672, 1675
Jacob Jacobsz Veerman 1672
Maarten Galeijnen Hartevelt 1673, 1677
Johannes Vos 1676, 1679
Pieter Simonse Leening 1678, 1682
Coenraadt Boom 1680
Jan Engelse de Kater 1681, 1685
Jacob de Kater 1683
Jan Pieterz van Wijck 1684, 1688
Arij Japikse Blijdorp 1686, 1690, 1691
Jilis Steenwijck 1687
Arij Mota 1689, +1690
Jan Godaert (Godaar) 1692, 1718, 1722
Thomas Jochemse 1693
Willem Boom 1694
Cornelis van der Does 1695
Johannes Schilfergem 1696 
Hendrik Kilsdock 1697
Roelant Dammesen [Hooghwoert] 1698, 1702
Sander Jordensen 1699
Adrianus Gotenaar 1700
Johannes Timmers 1701, 1706
Hendrick Backhuijsen 1703, 1705
Leenaert Cornelisse Visser 1704
Simon de Boer 1705, 1709
Leenert Jongejan 1707, 1711
Hermanus Jongejan 1708
Wouter Boom 1710
Jacob Caspersen 1712
Willem Muijs 1713, 1719
Aarnout Lacij 1714
Adolph Mackerkaar 1715
Hermanus Schoenmaker 1716
Volkert van der Vas 1720
Simon Leeningh 1721
Pieter Steenwijk 1723
Hendricus Kroon 1723
Jan Keijser 1726
Dirk Stout 1727
Abraham Oprel 1728, 1729
Leendert van der Hoeve 1730
Jacob van den Broek 1731
Nicolaas van der Woel 1732
Jan Decer 1733
Leendert Goeree 1734
Kommer van Gent 1735
Piter Straatman 1736
Pankras van Ostende 1737, 1740
Hendrik de Weij 1738
Teunis Captain 1739
Cornelis Bul 1741, 1748
Stephen de Blois 1742
Cornelis Dorschman 1743
Jacob van Herwaarden 1744
Maarten Schelfergem 1745
Piter Piterman 1747
Leendert de Ruyter 1749
Jan Eduart Gallas 1750
Leendert Takkebosch 1751
Caspar Levelijn 1753
Pieter Keijzer 1754, 1758
Jan Holster 1755, 1760
Hendrik Deur 1756, 1761
IJsbrand de Bruijn 1759
Willem Ruijs 1760
Hermanus Duijm 1762
Joh. Arnold. Braam 1763 
Joost Nieuwland 1764
Arij Diong [=de Jong] 1766
Jan Wassenaar 1767, 1772
Willem Leening 1768
H. van Renne 1769
Antonij Wassenaar 1770
Cornelis Landheer 1771
Jan Wessels 1773, 1778
Dominicus de Klerk 1774, 1780, 1784
Johannis Hamel 1775
Teunis Franken 1775
Leendert Vermeulen 1777
Hendrik Weers 1779
Jacob van Steenweege 1781, 1786
Jan van Pelt Jz 1782
Jacob Vermaas 1783
Jacob van Puttern 1785 
Jacobus Jonas 1787, 1793 
Leendert Verhagen 1790, 1796 
Dirk Landheer 1791
Alexander Spuibroek 1792 
Cors Pereboom 1794, 1798 
Arie Vermaas 1795


Deze pagina is een onderdeel van Geneaknowhow.net