ONDERKIESDISTRICTEN, behoorende tot het
hoofdkiesdistrict Alkmaar
voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal
ONDERKIESDISTRICTEN
GEMEENTEN
Aantal
kiezersTotaal
stemmenAlkmaar
Alkmaar
Oudorp
Heilo550
37
51
638Texel
Texel
Vlieland201
13
214Terschelling 97 Wieringerwaard 77 Wieringen 103 Helder 470 Zijpe
Zijpe
Callantsoog262
23
285Schagen 163 Bergen 66 Schoorl
Schoorl
Petter52
7
59Warmenhuizen
Warmenhuizen
Koedijk66
44
110Egmond aan Zee 27 Egmond binnen 57 Akersloot 76 Castricum
Castricum
Limmen51
41
91Haringcarspel
Haringcarspel
St. Maarten90
52
142Winkel 78 Barsingerhorn 98 Heer Hugo Waard 124 Oterleek 53 Oudkarspel
Oudkarspel
Zuidscharwoude
Noordscharwoude
St. Pancras
Broek op
Langedijk61
30
30
22
39
182Schermerhorn 46 Zuid- en Noordschermer
59Anna Paulowna 59 Nieuwe Niedorp 79 Oud Niedorp 60 totaal: 3513
ONDERDISTRICTEN, behoorende tot het
hoofdkiesdistrict Alkmaar,
voor de Provinciale Staten
ONDERDISTRICTEN GEMEENTEN Aantal kiezers Totaal Stemmen Alkmaar
Alkmaar
Oudorp
Heilo549
37
51637
Egmond aan Zee 27 Castricum
Castricum
Limmen50
4
91Uitgeest 93 Heemskerk 28 Akersloot 76 Egmond binnen 57 totaal: 1009
Zitting hebbende voor het hoofdkiesdistrict Alkmaar Mr. J.L. de Bruijn Kops aftredende in 1879 Mr. W. van der Kaaij aftredende in 1877
LEDEN DER PROVINCIALE STATEN
Zitting hebbende voor het hoofdkiesdistrict Alkmaar A. Maclaine Pont ridd. ned. leeuw aftredende in 1877 W. Bos te Oudorp aftredende in 1877 Mr. D.F. van Leeuwen aftredende in 1880
LEDEN VAN HET GEMEENTEBESTUUR
A. Maclaine Pont, burgem. ridd. ned. leeuw aftredende in 1876 J.G.A. Verhoeff, Wethouder aftredende in 1875 P.A. v. d. Drift, Wethouder aftredende in 1878
RAADSLEDEN
J.M.F. Wellan
Mr. D.F. van Leeuwen
H.J. Conijn
J. Helling, ridd. eikenkr.
H. van den Berg}
}
}
}
}aftredende in 1877
J.C. Vonk
A. Maclaine Pont, ridd. ned. l.
J.G.A. Verhoeff
P.A. v. d. Drift
M. Cohen Stuart}
}
}
}
}aftredende in 1879
P. Bruinvis de Lange
T.L. Koorn
J.C. Koorn
C. Bosman
C.W. Bruinvis}
}
}
}
}aftredende in 1881
GEMEENTE SECRETARIS
J. Nuhout van der Veen, ridd. eikenkr.
GEMEENTE ONTVANGER
J. van der Sluijs Veer
VERDERE GEMEENTE-AMBTENAREN EN BEDIENDEN
P.B. Kraakman, comm. secret., afd. milit., schutt., enz.
J.Hoek,
comm. secret., afd. burgerl. stand, enz.
G.J. de Vries, comm. secret., afd. comptabiliteit, enz.
J.C. IJTsma, klerk
J.C. Boom, concierge stadhuis en bode
A. Bolderink, stadsbode en aanplakker
C.C. Paskata, stadsomroeper
P. van Wijngaarden, ambtenaar, toezigt gemeentebelasting
C.G. Bolten, president waagmeester
M. van der Werf, waagmeester
W. de Weerth, waagmeester
H. Burkunk, marktmeester kaasmarkt
G. Storm Sr., opzigter kaasdragers
P.E.Krijt, schrijver aan de waag
G. Storm Jr., schrijver aan de waag
B.W. Pallemans, schrijver aan de waag
S. Stikkel van Dam, marktmeester graanmarkt
A.B. Opdam,
1e meter graanmarkt
A. van Tellingen, 2e meter
graanmarkt
G.B. Bruin,
idem
P. Hazes,
storter
graanmarkt
H. Doorewaard, idem
G.F. Binneman idem
P. van Muiden drager
graanmarkt
P.Volkers,
idem
J. van Beekum, idem
J. Mos,
idem
J. Ris,
idem
A. van Brederode, idem
P. Pauw,
idem
J. Schouten,
idem
J. Schoonhoven, marktmeester veemarkten
C.G. Bolten, idem
F. Jansen,
idem
H. Doorewaard, idem
J. Schoonhoven, marktmeester groentenmarkt
W. de Wijn, marktmeester
vischmarkt
G. Storm Sr., marktmeester botermarkt
idem
weger
botermarkt
G.F. Binneman idem
J.H.A. Ezerman, klokkenist
P.E. Krijt, horologiemaker
A. van Kleef, opzigter hout en plantsoenen
D. Koeman Sr., doodgraver
D. Koeman Jr., doodgraversknecht
J. Tesselaar, schoorsteenveger
J. de geus, tolgaarder op den hoeverweg
P. Hartog,
}
H. Kops,
}
J. Bruijn,
}
D. Snip,
}
H. Koster,
} bier- en wijnwerkers, tevens belast met het schoonhouden der
F. Jansen,
} paden in de plantsoenen.
A. Bouter,
}
B. Kamp,
}
J. Haakman,
}
G.B. Bruin,
}
A. Boersen, hooisteker
L. Admiraal, idem
M. Hobré, keurmeester van het vee op de markten
H. Doorewaard, keurmeester van de visch
W. de Wijn, idem
H. van den Berg, hoofdonderwijzer armenschool
A.P. Zeilmaker, hoofdonderwijzer tusschenschool
C.J. Reiziger, hoofdonderwijzer burgerschool
Mej. C. Sepp, hoofdonerwijzeres openb. school voor meisjes
Mej. M.E. Otten, onderw. vrouwel. handw., armenschool
Mej. F.M. van de Velde, idem,
tusschenschool
M.J. Stucki, onderwijzer in het teekenen
J.G. Burggraaf, idem in de muziek
Dr. J.J. de gelder, ridd. ekenkr., rector latijnsche school
Dr. D. Hulst, geneeskundige, wijken A, B en E
A.R. Mulder, idem,
wijken C, D en F
A.A. Gouwe, heelkundige, wijken A, B en E
D. Dorbeck, idem,
wijken C, D en F
W.G. ten Houten de Lange, stadsverloskundige
M.M. Houffelaar, Wed. J.J. de Roos, stadsvroedvrouw, wijken A, B en E
C.C. Raisig, Wed. J.F. Hagman, stadsvroedvrouw, wijken C, D en F.
J.B. Reekers Cz., ambtenaar, belast met de beteekening van stukken, betreffende
vervolging ter invordering van plaatselijke belastingen
Commissiën uit den Raad benoemd
VASTE COMMISSIE VAN FINANCIEN
J.G.A. Verhoeff, voorzitter
J.C. Koorn
J. Helling, ridd. eik. kr.
H. van den Berg
P. Bruinvis de Lange
COMMISSIE VERORDENINGEN TEGEN WIER OVERTREDINGEN STRAF IS BEDREIGD
A. Maclaine Pont, voorz., ridd. N.L.
J.G.A. Verhoeff
J.C. Vonk
Mr. D.F. van Leeuwen
J.C. Koorn
COMMISSIE VAN BIJSTAND VOOR DE PUBLIEKE WERKEN
P. Bruinvis de Lange
M. Cohen Stuart
H.J. Conijn
COMMISSIE VOOR HET MIDDELBAAR ONDERWIJS
A. Maclaine Pont, voorz., ridd. N.L.
J.M.F. Wellan
P.A. v.d. Drift
Dr. C.J. de Lange
Mr. C.R.H. van Lelyveld
PLAATSELIJKE SCHOOLCOMMISSIE
C.W. Bruinvis, voorz.
J.C. Koorn
Dr. J.D. Boeke
J. Nuhout van der Veen, r. eikenkr.
Dr. D. Hulst
Mr. A.P. de Lange
J.M.F. Wellan
Mr. W.A.L. Domis
CURATOREN OVER DE LATIJNSCHE SCHOOL
Dr. C.J. de Lange, pres.
Mr. D.F. van Leeuwen
Mr. N.H. de Lange, secret.
GEZONDHEIDSCOMMISSIE
Dr. C.J. de Lange, voorz.
A.R. Mulder
J. Nuhout van der Veen, r. eikenkr.
A. Kläsener
KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN
C. Bosman,
aftredende in 1876
H.J. Conijn,
aftredende in 1876
G.J. van Leeuwen,
aftredende in 1876
T.L. Koorn, voorzitter,
aftredende in 1878
S.C. Koster,
aftredende in 1878
H.S. Blok,
aftredende in 1878
H.P. Ibink Melenbrink, r. eikenkr.
aftredende in 1878
Mr. J.P. Kraakman, secretaris
ARRONDISSEMENTS RECHTBANK
Mr. C.R.H. van Lelijveld, president
Mr. A.C. Lagerweij, rechter
Mr. W.A.L. Domis, rechter
Mr. C.P.E. Hanegraaff, rechter
Mr. N.H. de Lange, plaatsvervanger
Mr. A.P. de Lange, plaatsvervanger
Mr. D.F. van Leeuwen, officier van Justitie
Mr. G.P. del Court, subst. officier van justutie
Mr. P. Binkhorst van Oudkarspel en in Koedijk, griffier
Mr. W. Timmer Eckelboom, subst. griffier
H.Post, deurwaarder
A. Levert, idem
B.J. Gonnet, idem
G. Storm jr., beëdigd klerk
J. Taanman, idem
G. Henze, bode
KANTONGERECHT
Mr. J.P.F. van der Miede van Opmeer,
kantonrechter
J.C. Vonk, plaatsvervanger
Mr. J.P. Kraakman, plaatsvervanger
Mr. M.A. Kluppel, griffier
J. van Bremen, amtenaar openbaar ministerie
PROCUREURS BIJ DE RECHTBANK
J.C. Vonk
Mr. N.H. de Lange
Mr. J.P. Kraakman
M. Cohen Stuart
ADVOCATEN
Mr. N.H. de Lange
Mr. J.P. Kraakman
Mr. A.P. de Lange
POLITIE
J. van Bremen, commissaris, tevens
rijkscommissaris
J. Bonouvrié, hoofdagent
A. Schouten, agent
W. KLein, idem
P. de Graaf, idem
D. de Wild, idem
H. Jansens, idem
NOTARISSEN
J.G.A. Verhoef
H.J. de Lange
J. Bakker Schut
W.F.G.L. Gouwe
P. van Leeuwen
H.H. van Harpen Kuyper
KANDIDAAT NOTARISSEN
B. Preijer
M. Cohen Stuart
Mr. F. Langerhuizen van Uven
J.P. Backx
Jhr. J. Rammelman Elsevier
W. Permentier
H.M. van der Drift
RIJKSBETAALMEESTER
Jhr. G. F. van Spengler, offic.eikenkr. Kommand. der orde van Isabella la Cattolica van Spanje, kantoor choorstraat
RIJKSBELASTINGEN
H.P. van der Tak, controleur, kantoor hofstraat
P.F.C. Druijvesteijn, ontvanger, kantoor limmerhoek
J.J. Poll, boekhouder
J. Kooiman, commies verificateur
C.A. van Marle, comm. 1e klasse
H. van Middendorp, comm. 2e klasse
G.K.F. Gobius, idem
K.A.E., Sonstral, idem
A.J.A. Jalink, comm. 3e klasse
J.H.J. Hofhuis, deurwaarder Alkmaar c. a.
H.A. Essers, ontvanger voor Bergen c. a. kantoor oudegracht
H. Voorregt, deurwaarder van Bergen, c. a.
COLLEGIE VAN ZETTERS VOOR 'S RIJKS DIRECTE BELASTINGEN
A. Maclaine Pont ridd. ned. leeuw, voorzitter
J.C. Vonk
H. van den Berg
T.L. Koorn
H.J. Conijn
P. Bruinvis de Lange
P.A. van der Drift
KANTOOR VOOR DEN WAARBORG EN BELASTING DER
GOUDEN- EN ZILVEREN WERKEN
Kantoor Ridderstraat
J.S. Laatsman, controleur
P.F.C. Druijvesteijn, ontvanger
F.J. Witteveen, essayeur
POSTERIJEN
Postkantoor
gevestigd koningsweg B 297
Hulpbrievenbus
vischmarkt
idem
accijnstoren
idem
kostershuis bij de groote kerk
idem
spoorwegstation
W.F.K. Gouwe, directeur
J.F. Canter Cremers, commies
F.J. Ouwens, beambte
J. Breek besteller, gedempte
baansloot A
A. de Vries idem
oudegracht D
K.J. Henning idem laat A
A.A. Weber idem
gedempte nieuwesloot B
J. de Vries idem
groot nieuwland D
RIJKSTELEGRAAFKANTOOR
Gevestigd Waaggebouw
H.W. Lieveloo, directeur
A. van Bommel, telegrafist 2e kl.
F.A. Weehuizen, telegrafist 2e kl.
P.J. van Dijk, klerk 2e kl.
K.H. Smorenberg, bode, varnebroek E 89
ONTVANGER DER REGISTRATIE EN
DOMEINEN
kantoor Ramen
H.L. de Grave
HYPOTHEKEN EN KADASTER
Kantoor Kitsteeg
A. Copes van Hasselt, bewaarder
C. Kooyman Klots, landmeter
M.J. van Erkel, idem
D. Julsing, beëdigd klerk
J.J. Hulskamp, idem
KOLLEKTEUR DER STAATSLOTERIJ
kantoor Breedstraat
J.F. van Gendt
MILITIEKOMMISSARIS IN HET 3e
DISTRICT VAN NOORD-HOLLAND
STANDPLAATS ALKMAAR
C.T. Hackstroh
RIJKSWATERSTAAT 2e INSPECTIE 9e DISTRICT
Inspecteur, tijdelijke standplaats Haarlem, Jhr. J.R.T.
Ortt
Hoofdingenieur, J.F.W. Conrad
Ingenieur, te Alkmaar, J.M.F. Wellan, langestraat
OPzigter, P.B. Weehuizen, n. h. kanaal
Opzigter voor den provinc. waterst., F.J. Krieger, verdronkenoord
OFFICIEREN EN ONDEROFFICIEREN DER DIENSTDOENDE SCHUTTERIJ
H.P. Ibink Melenbrink, ridd. eikenkr., maj. Kommandant
M. Cohen Stuart, kapit.
Mr. J.P. Kraakman, idem
S.C. Koster, kapitein a la suite
G.Swerver
1e luitenant
I. Holtz
idem
W. Verbeet
2e luitenant
J.C. Voute
idem
C.J. Peereboom idem
Dr. D.A. Kerkhoff 1e luitenant
kwartiermeester
Dr. D. Hulst
offic. v. gez. 2e kl.
J.L. Zondag,
adjud. onderoffic.
G. van Oorschot serg. maj.
P. Slagter
idem
J.G. Burggraaf
idem
H. Lobach Jz.
sergeant
G.C. Zondag
idem
D.M. Harteveld idem
A.M. de Jong
idem
J.G. Koens
idem
J.E. Clausing,
idem
H. Essen
idem
D. Koeman Jr.
idem
A. de Munk
idem
C.G. van Groos idem
J.B. Obdam
idem
F.H.C. Rooders idem
J.J. Tesselaar
idem
G.H.A. Kuijper
idem
J. de Raat Az.
fourier
H.J. Wijdeman
fourier
P. Ooijkaas
korpor. tamboer
J.M. Otto
kapelm. bij de muz.
LEDEN VAN DEN SCHUTTERSRAAD
H.P. Ibink Melenbrink, ridd. eikenkr. voorzitter, maj.
komm.
Mr. N.H. de Lange, aditeur
M. Cohen Stuart, kapt.
Dr. D.A. Kerkhoff, 1e luit. kwartierm., secretaris
J.C. Peereboom, 2e luit.
G. van Oorschot, serg. maj.
P. Vlaanderen, korpor.
G. Krijt, schutter
SCHERPSCHUTTERSVEREENIGING
J.J. Molenaar, 2e luitenant
J.G. Burggraaf, adj. onderoffic.
BRANDWEER
R. Bossert Gz., president
Geele No. 1, Schoutenstraat
F. Vester
brandm.
B.D. van Dam
idem
M. Broers
ass. brandm.
H. Bossert Gzn.
idem
D. Schotsman
kommand.
D. Hoogslag
idem
F. Bakker
idem
J.D. Tander
idem
D.M.G. Hordijk
idem
J.J. Pesser
idem
Bruine No 2,
Ridderstraat
C. de Veer
brandm.
J. Brongers
idem
J. Gouwe
ass. brandm.
P. Kool Jz.
idem
A. Stikkel AJzn.
kommand.
J.L. Evelein
idem
G. Bossert Rz.
idem
J.F.J.H. Schilling
idem
A.R. Mulder
idem
C.P. Mulder
idem
Witte No. 3, Koningsweg
J.C. Ohmstede
brandm.
H. de Veer
idem
J. Metz
ass.brandm.
J.C. Hofman
idem
P. Kamsteeg
kommand.
J. Mesman
idem
E. de Groot
idem
D. Spits Bz.
idem
J. v. d. Wal
idem
T.M. Kronenburg idem
Groene No. 4, Turfmarkt
J.J. Molenaar
brandm.
H.S. Blok
idem
J.J. Krijt
ass. brandm.
A.P. Luit
idem
N.J. Stam
kommand.
C.D. Sap
idem
F.J. Krieger
idem
H. de Rover
idem
J.A. van Geenhuysen idem
C. Grootegoed
idem
Roode No. 5, Wortelsteeg
W.F. Stoel
brandm.
G. Bosman
idem
J.D. Preijer
ass. brandm.
H.A. Bots
idem
J.A. Klaverweijden kommand.
J. Peeperkorn
idem
P.H. v. d. Werf
idem
D. Kos Gz.
idem
W. van Vuure
idem
J.P. Neijenhuis
idem
J. van Heerden, bode
BUREAU VAN HET STAATSTOEZICHT OP
DE SPOORWEGDIENSTEN
IN NOORD-HOLLAND
Voormeer, wijk D no.153
W.D. Eeltjes, spoorwegopziener
EXPLOITATIE NOORD-HOLLANDSCHEN
STAATSSPOORWEG HELDER-UITGEEST-ZAANDAM
EN HOLLANDSCHEN IJZEREN SPOORWEG HAARLEM-UITGEEST
R.H.F. Rinte, inspecteur der beweging te Helder
E. van IJsseldijk, stationchef v/h. station te Alkmaar
PERSONEEL ONDER DEN STATIONSCHEF
WERKZAAM
GOEDERENKANTOOR
C. Visman, commies, (bij Hobbelman, a/d laat)
J.D. Ebert, schaalknecht, scharlo
P.N. Bont, besteller, baangracht
C. Bronsveld, portier, geest
PLAATSKANTOOR
J.C. Kaper, commies, bij Tander, ritsevoort
TELEGRAAFKANTOOR
W.C. Rensen, commies, verdronkenoord
C. van der Haagen, assistent, ritsevoort
G.A. de Haak, leerling, station
WEG EN WERKEN
Jb. Smit, hoofdopzichter, schoutenstraat
K. Stort, opzicht. gedeelte Noordscharwoude-Alkmaar-Castricum, te Castricum
J.C. Anokkée, schrijver, teekenaar, geesterweg
P.S. Matzen, brugwachter, brug te Alkmaar
LATIJNSCHE SCHOOL
Breedstraat
Dr. J.J. de Gelder, rector, ridder eikenkroon
LEERAREN R. H. B. SCHOOL MET 5 JARIGEN
CURSUS
Paardenmarkt
Dr. J.D. Boeke, directeur, leeraar in scheikunde,
technologie en warenkennis, delfstof- en aardkunde
Dr. D.A. Kerkhoff, leeraar in wiskunde, werktuigkunde en cosmographie
H. de Vries Wz., leeraar in wiskunde
Dr. H.W. Waalewijn, leeraar in natuur-, plant- en dierkunde
Mr. A.P. de Lange, leeraar in staatsinrichting, staathuishoudkunde en statistiek
A. Groenier, leeraar in aardrijkskunde en geschiedenis
M.J. Wuijster, leeraar in nederlandsche taal en letterkunde en schoonschrijven
W. van Ravenhorst, leeraar in de fransche taal- en letterkunde
J.G. Sennet, leeraar in de engelsche taal- en letterkunde
K.E. Scheld, leeraar in de Hoogduitsche taal- en letterkunde
W. Verbeet, leeraar in hand- en lijnteekenen
C. Fogteloo, leeraar in boekhouden, gymnastiek en exerceeren
G. Kam, amanuensis bij natuur en scheik. en natuurl.historie
S. Bruijn, concierge
BURGERAVONDSCHOOL
Doelenstraat B
W. Verbeet, directeur, leeraar in handteekenen
H. van den Berg, leeraar in reken-, stel- en meetkunde
A.P. Zeilmaker, leeraar in aardrijkskunde, geschiedenis en ned. taal
C. Fogteloo, leeraar in het boekhouden
W.F. de Croix, leeraar in lijnteekenen
Dr. H.W. Waalewijn, leeraar in natuur,- werktuig- en scheikunde
MUZIEKSCHOOL
Directeur J.M. Otto
GYMNASTIEKSCHOOL
Onderwijzer J.G. Burggraaf
OPENBARE BURGERSCHOOL
Brillensteeg
Hoofdonderwijzer C.J. Reiziger
OPENBARE SCHOOL VOOR MEISJES
Oudegracht
Hoofdonderwijzeres C. Sepp
OPENBARE TUSSCHENSCHOOL
Koningsweg
Hoofdonderwijzer A.P. Zeilmaker
OPENBARE ARMENSCHOOL
Doelenstraat
Hoofdonderwijzer H. van den Berg
BIJZONDERE ( CONFESSIONELE) SCHOOL
Doelenstraat
Hoofdonderwijzer J.W. Ort
BIJZONDERE ( R.K.) SCHOOL
Verdronkenoord
M.L. van Gemert
BIJZONDERE (R.K.) SCHOOL, WERKHOVEN EN Co
Oudegracht
Hoofdonderwijzeres J.J.P. van Roosmalen
BEWAARSCHOOL
Doelenstraat
Hoofonderwijzeres M.A. Elkerbout
ZONDAGSCHOOL
Vereeniging "laat de kinderkens tot mij komen."
Doelenstraat
D. Rijnders, directeur
G. Krijt, secretaris
GENEESKUNDIGEN, APOTHEKERS, ENZ.
Dr. C.J. de Lange, med. chir. art. obst. doctor
Dr. D. Hulst, med. art. obst. doctor
Dr. J. Kraakman, med. doctor
Dr. J.A. Mensonides, med. chir. art. obst. doctor
N. Lansdorp, genees- heel- en verlosk.
D. Dorbeck, idem
A.R. Mulder, idem
J. Nagelhout, genees- en heelkundige
P.J. Welboren, idem
W.G. ten Houten de Lange, heel- en verloskundige
A.A. Gouwe
idem
N.A. Cohen, tandmeester
M.M. Houffelaar, Wed. J.J. de Roos, vroedvrouw
C.C. Raisig, Wed. J.F. Hagman, idem
J. Schouten Cz.
apotheker
H.J. Ansingh
idem
H.M. Scheepers
idem
A. Conijn Az.
idem
J.P.F. Wennen
idem
F.W.A. Brom
idem
J.J. Molenaar
idem
C.W. Bruinvis
idem
W.J. Bakker
idem
C.J. Peereboom
idem
J. Mesman
idem
K. Smit, droogist
NED. HERV. GEMEENTE
A.J.P. Oort, predikant
J. Kraijenbelt, idem
D.Rijnders, idem
E.B. Gunning, idem
R.C. GEMEENTE
J.H. Ruscheblatt, deken en pastoor, H. Laurentius kerk
J.F.L. Kerschner, kapelaan,
idem
J.L. Jansen, idem
idem
H. Bloem, pastoor,
H. Dominicuskerk
Doesburg, kapelaan,
idem
Langewin, idem
idem
CHRIST. GEREF. GEMEENTE
Vacant
EV. LUTH. GEMEENTE
H.F.W. Grottendieck, predikant
DOOPSGEZINDE GEMEENTE
H. De Boer, predikant
REM. GEREF. GEMEENTE
B.G. De Vries van Heijst, predikant
NED. ISR. GEMEENTE
A.M. Koopman, voorlezer
Vereenigingen van kunsten en wetenschappen
MAATSCHAPPIJ V.W., AFD. ALKMAAR
W.F. Stoel,
president
J.H.A. Ezerman vice-president
C.J. Reiziger 1e secretaris
H. de Veer 2e secretaris
J.C. Ohmstede penningm.
M.J. Stucki
J. Krabbendam
NATUUR EN LETTERKUNDIG GENOOTSCHAP "Solus Nemo Satis Sapit"
H.F.W. Grottendieck, presid.
Dr. J.J. de gelder, ridd. eikenkr., vice-president
Jhr. G.F. van Spengler, off. eikenkroon enz., secretaris
A. Conijn Az., penningm.
A.J.P. Oort
Dr. J.D. Boeke
J. Leguit
REDERIJKERSKAMER "Bilderdijk"
H. van den Berg, president
J.P. Backx 1e
secretaris
J.G. Koens 2e
secretaris
M. Preijer
penningmeester
J.G. Burggraaf commissaris
MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER "Toonkunst"
AFD. ALKMAAR
Dr. J.D. Boeke
president
Mr. J.P.F. v. d. Miede van Opmeer vice president
B.G. de Vries van Heijst
secretaris
W. Helling
penningmeester
A. Smabers
directeur
J.H.A. Ezerman
M.L. van Gemert
COMMISSIE TOT DE ZANGVEREENIGING BIJ LAATSTGENOEMDE MAATSCHAPPIJ
A. Smabers
H. Bossert Gz., secret.
M.L. van Gemert
J.H.A. Ezerman
Dr. D.A. Kerkhof
ZANGGEZELSCHAP "Euterpe"
C.H. Leibbrand Jr., presid.
R. van Lieshout, secret.
A. Bruin, penningm.
J. Lind
W.A. Kröller Jr.
MUZIEKGEZELSCHAP "Concordia"
J.H.A. Ezerman presid.
G.L. Schuurman Jr. secret.
P.B. Kraakman penningm.
J. de Wit Dz.
C. Vermeer
J.M. Otto
directeur
TEKENKUNDIG GENOOTSCHAP "Kunst zij ons doel"
Hendriks
presid. en penningm.
M.J. Stucki direct.
J. Metz
secret.
M. Bruijn
meubelmeester
ZANGVEREENIGING "Kunstliefde spaart geen vlijt"
P. Dorreman
president
G. Snip
directeur
W. van Vuure penningm.
P. Brouwer
secretaris
OPERETTEN GEZELSCHAP
P.J. Boom
secret.
J.A. Lucassen penningm.
J.H. Mühren bibliothec.
A. Op de Laak regisseur
TURNCLUB "Kracht en Vlugheid"
J.P. Backx
presid.
P. Roem
secret.
J. de Wit
penningm.
H.G.T. Mann commiss.
F. Koot
idem
Jb. Lutterot idem
C. Fogteloo directeur
BOOGSCHUTTERIJ "St. Sebastiaan"
J. Helling, ridd. eikenkr.,
presid.
W. Klaverweijden secr. en penn.
A.J. Stikkel
H.P. Ibink Melenbrink, ridd. eikenkr.
Cl. de Veer
W.J. Holtsmuller
S.C. Coster
VEREENIGING VOOR IJSVERMAKEN "de Wedstrijd"
H.S. Blok
presid.
G. Bossert secret.
D. Kos Gz., penningm.
J.G. Burggraaf
J. Metz
A. Kläsener
G.H. van der Veen
J. Spaan
J. Masdorp
VEREENIGING VOOR HARDDRAVERIJEN "Eendracht maakt macht"
J. Spaan
presid.
G.D. Clausing vice
presid.
J. Wonder
1e secr. en penningm.
J. van der Wal 2e
secret.
W.F. van Tellingen
Z. Holsmuller
C. Kooy
H. Gelder
VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN BEELDENDE
KUNSTEN
AFD. ALKMAAR
H.F.W. Grottendieck, correspondent
Kerkelijke en andere instellingen van weldadigheid
MOEDERLIJKE SOCIëTEIT VAN WELDADIGHEID
vacant
Presidente
Mevr. de Wed. R.D. Hildebrandt
Secret.
Mevr. Dr. L. de Sonnaville
Thes.
Mevr. Douar. Jhr. Mr. C. van Foreest
Mevr. P.F.C. Druijvesteijn
Mevr. de Wed. Mr. G. van Leeuwen
COMMISSIE VOOR DE SPIJSUITDELING
J.M. de Sonnaville
W. Helling
P. Rentmeester
M. Bodisco
T.L. Koorn
J. van der Kaay
S. de Lange P.Az.
COMMISSARISSEN OVER DE STADSAPOTHEEK
Dr. C.J. de Lange, pres.
Dr. D. Hulst
W.J. Bakker
J. Mesman
J.P.F. Wennen
stadsapotheker
MANNEN EN VROUWEN GASTHUIS
J. Helling
P. Rentmeester
H. van den Berg
M.J. Dirkzen
W. Sprang
binnenvader
BURGERLIJK ARMBESTUUR
R. Bossert Gz.
J. van der Kaaij
L.C.J. van Overeem
G. Bosman
BURGERWEESHUIS
Regenten
C.W. Bruinvis
president
B. Preijer
penningmeester
A.S. Coster
secretaris
W. Helling
Mr. C.R.H. van Lelijveld
J. Gouwe
Weesvader G. Kerkhoven
Regentessen
Mevr. A. Maclaine Pont
Mevr. de Wed. Mr. P.A. de Lange
Mevr. T.H. de Lange
Mevr. A.J. Stikkel
REGENTEN R. C. WEES- EN ARMENHUIS
T.L. Koorn
H.J. Conijn
J.C. Theissling
J.M. de Sonnaville
P.G. Graaf
J.F. Hintzen
Weesvader A.S. Stal
HERVORMDE DIACONIE
D. Schotsman
G. Krijt
A. Hartman
H. Post
F.J. Krieger
A. Dorregeest
Cl. Jansen
N.H. Ooijevaar
N. Stam
J. van der Post
O. van Hoogen Maas
Vader in het diaconieh. W. Tuijn
EV. LUTH. DIACONIE
W.J. Bakker
P.C. Bakker
L. Holtz
Z. Holzmuller
P.J. Neijenhuis
REM. GEREF. DIACONIE
M. Cohen Stuart
S. de Lange P.Az.
CHRIST. GEREF. DIACONIE
A.D. Storm
H. de Vries
J.R. Schelhaas
DOOPSGEZINDE DIACONIE
H.J. Bruinvis
T.H. de Lange
M. Bodisco
J. Kool
N. Lansdorp
C.J. Peereboom
ISRAëLIT. ARMBESTUUR
A. Prins Iz. presid.
P.L. Frenkel secret.
J. Fortuin Bz. penningm.
PIUS VEREENIGING
J.F. Hintzen
presid.
T.L. Koorn
vice presid.
Mr. J.P. Kraakman secret.
M.J. Dirkzen
penningm.
A. Conijn Az.
N. Goes
VEREENIGING VAN DEN H. VINCENTIUS VAN PAULO
J.H. Keuss
presid.
S. Beekman
secret.
J.F. Hintzen
penningm.
J.B. Schellinger bibliothec.
J.N. Goes
magazijnm.
A. Kläsener
H. Oortmeijer
M. Broers
G. Soecker
H.A. Schaaps
Dr. J. Kraakman
ZENDELING GENOOTSCHAP
A.J.P. Oort
president
Dr. W. Jelgersma, te Schoorl, secret. en penningm.
ISRAëL. SCHOOLCOMMISSIE
J.D. Hamburger presid.
N.A. Cohen
secret.
L.M. Manheim penningm.
DOODGRAVERS COLLEGIE BIJ DE ISRëLIETEN
"Gemilath Gesed Veëmeth"
H.S. Blok
presid.
P.L. Frenkel
secret.
S. de Leeuw penningm.
L. Elte
commiss.
Andere commissiën en vereenigingen.
REGENTEN OVER HET HUIS VAN ARREST EN VAN BEWARING
P.A. v.d. Drift, vice voorzitter
J. van der Sluijs Veer
J.M.F. Wellan
Mr. C.R.H. van Lelijveld
Mr. D.F. van Leeuwen
J.C. Koorn
J.M. de Sonnaville
Mr. M.A. Kluppel
Mr. N.H. de Lange, secret.
Cipier, A. Grosker
Bewaarder, J. Keerwolff
COMMISSIE VAN TOEZICHT EN BESTUUR OVER HET
HUIS VAN
VERBETERING EN OPVOEDING VOOR JONGENS
Mr. C.R.H. v. Lelijveld, voorz.
Mr. N.H. de Lange, secret.
P.A. van der Drift
J.M.F. Wellan
Mr. D.f. van Leeuwen
Mr. M.A. Kluppel
DIENSTDOEND PERSONEEL BIJ DAT GESTICHT.
Z. van Arnhem, direct., hoofdonderwijzer
T.J. Schrader, adj., 1e hulponderwijzer
H. Tusschenbroek, 2e hulponderwijzer
G. Huijsken, opz. v.d. arbeid
J.D. Fiene,
bewaarder
J.C. Schmidt,
,,
J.M. Appelman,
,,
F.H.C. Rooders,
,,
J.T. Hofman,
,,
H.R. Jetten, Portier
J. van Stralen, kok
P. van den Aakster, machinist
P.H. Muller, ziekenoppasser
GENOOTSCHAP TOT ZEDELIJKE VERBETERING
VAn GEVANGENE
Te AMSTERDAM, AFDEELING ALKMAAR
Mr. C.R.H. van Lelijveld, voorz.
Z. van Arnhem, secret.
J.M. de Sonnaville, penningm.
P.A. van der Drift
J. van der Sluijs Veer
J.M.F. Wellan
Mr. N.H. de Lange
Mr. D.F. van Leeuwen
J.C. Koorn
Mr. M.A. Kluppel
AFDEELING VAN DEN VEREENIGING TOT
BEVORDERING VAN
VOLKSONDERWIJS, EN TOT WERING VAN SCHOOLVERZUIM
................................. ,presid.
M.J. Wuijster, secret.
J. van der Kaaij, penningm.
M. Bodisco
C. Bosman
J. Krabbendam
Dr. C.J. de Lange
P. Bruinvis de Lange
Mr. A.P. de Lange
Mr. J.P.F. van der Miede van Opmeer
A.J.P. Oort
Johs. Roem
J.J. Siemerink Schaap
De directeur der burgeravondschoo;
De hoofdonderwijzers der lagere scholen
AFDEELING VAN DE MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN DEN JAVAAN
B.G. de Vries van Heijst, pres.
H.F.W. Grottendieck, secr.
H. de Boer, penningm.
VEREENIGING TOT VIERING VAN DEN GEDENKDAG
VAN ALKMAAR'S
ONTZET IN 1573 EN TER BEWARING VAN ANDERE BELANGRIJKE
HISTORISCHE HERINNERINGEN VA ALKMAAR, OPGERICHT
12 DECEMBER 1861.
P. Spanjaardt, r. eikenkr., voorz.
Dr. J.J. de Gelder, r. eikenkr. secr.
H.F.W. Grottendieck, penn.
C.W. Bruinvis
J. Krabbendam
M. Cohen Stuart
G.A. Conijn
W. Helling
ALGEMEENE COMMISSIE TER REGELING VAN HET
DERDE EEUWFEEST
VAN ALKMAAR'S ONZET IN 1573, (WORDT ONTBONDEN NA DE
ONTHULLING VAN HET MONUMENT).
.......................................... ,
voorz.
Mr. D.F.v. Leeuwen, vice ,,
Dr. J.J. de Gelder, r. eikenkr. secr.
Mr. J.P. Kraakman, ads, secr.
Mr. M.A. Kluppel, penningm.
H.S. Blok
C.W. Bruinvis
M.J. Dirkzen
G.A. de Lange, (in Indië)
W. Helling
Mr. W.v.d. Kaaij, te Leiden
H.P. Ibink Melenbrink, r. eikenk.
J. Nuhout van der Veen r. eikenk.
P. Spanjaardt, r. eikenkr.
M. Cohen Stuart
Johs. Roem
H. de Veer
J.C. Vonk
VICTORIA VEREENIGING "de Eensgezindheid."
F.H. Holzmuller, presid.
P.E. Krijt, secret.
P. Nol, penningm.
G.H. Arbous, commiss.
G. Snip, commiss.
VEREENIGING "Alcmaria Victrix."
N.A. Cohen, presid.
J. van Dam, secret.
J.Heiland, penningm.
M. Cohen, commiss.
W. Burger, commiss.
METALEN KRUIS, 1e sectie
Mr. P. Binkhorst van Oudcarspel en in Koedijk
J. van der Sluijs Veer
G.H. van der Swaagh, te Bergen
N. Lansdorp
H.H.V.N. Schermerts, te Heilo
METALEN KRUIS, 2e sectie
S. de Bruijn, presid.
B. Snitger, secret.
G.F. Binneman, penningm.
L.Alfrink, commiss.
Johs. Landman, ceremoniem.
J.J. Hofmeester ,,
MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN, AFD. ALKMAAR.
Dr. C.J. de Lange, presid.
Dr. J.J. de Gelder, r. eikenk., sec.
J. Bakker Schut, penningm.
B.G. de Vries van Heijst
Mr. N.H. de Lange
H.F.W. Grottendieck
SPAARBANK.
P. Rentmeester, presid.
W.G. ten Houte de Lange, secret.
A.S. Coster, penningm.
Mr. M.A. Kluppel
J. Krabbendam
R. Bosset GZ.
P. Kool Jz.
HULPBANK.
J. van der Sluijs Veer, presid.
C.J. Peereboom, secret.
J. Nuhout van der Veen, ridd. eikenkr. penningm.
J. Bakker Smit
A.S. Coster
J. van der Kaaij
P. Kool Jz.
LEESBIBLIOTHEEK DER MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN.
M. Bodisco. presid.
J. v.d. Sluijs Veer, penningm.
H.F.W. Grottendieck, secret.
Johs. Roem
B.G. de Vries van Heijst
M.J. Wuijster
VOLKSVOORLEZING DER MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN
M. Cohen Stuart, presid.
D. Kat, secret.
P. Kluitman, penningm.
H.F.W. Grottendieck
Johs. Roem
B.G. de Vries van Heijst
M.J. Wuijster
NED. BIJBELGENOOTSCHAP. AFD. AlKMAAR
Dr. W. Jelgersma Schoorl. presid.
A.J.P. Oort, secret.
B.G. de Vries van Heijst, penn.
Johs. Roem, bibliothec.
H. de Boer
A.H. Klaasen, Egm. a/d hoef
A. B. Schreuder, Akersloot
W.M. de Vries, Oudorp
VEREENIGING TOT CHRISTELIJK HULPBETOON, AFD. ALKMAAR.
A.J.P. Oort, presid.
J.v.d. Kaaij, secr. en penningm.
CHRISTELIJKE JONGELINGSVEREENIGING "Zacheus"
J.E.C.v.d. Wadding, direct.
H. Wolzak Gz., presid.
A. Hoekmeijer, secret.
EVANGELISCHE MAATSCHAPPIJ TOT VERBREIDING DER WAARHEID ONDER DE KATHOLIEKEN.
B.G. de Vries van Heijst, correspondent
COMMISSIE TOT ONDERSTEUNING VAN DE WALDENSEN
E.B. Gunning, correspondent
LEESGEZELSCHAP "Leeskring"
A.P. Zeilmaker, president
P. Bodisco, penningm. en secret.
LEESGEZELSCHAP "Vrienschappelijke oefening"
J. van der Sluijs Veer. presid.
Jb. Post, secret.
R.C. LEESGEZELSCHAP.
F.W.A. Brom, direct.
DUITSCH LEESGEZELSCHAP.
H.F.W. Grootendieck
LEESGEZELSCHAP:
"de leeslust aan de deugd verpand,
Gaat met de vriendschap hand an hand"
P. Bruinvis de Lange, voorzitter
J. Nuhout van der Veen, ridd. eikenkr., secretaris
LEESGEZELSCHAP:
"De leeslust wel bestuurd, tot kweeking van de deugd,
Schept voor verstand en hart, een bron van edele vreugd"
J.G.A. Verhoeff
DAMES LEESGEZELSCHAP "Engeland"
Mevr. A.J.P. oort
MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER NIJVERHEID,
DEPARTEMENT ALKMAAR.
S.C. Coster, president
A. Conijn Az., secretaris
T.H. de Lange, penningm.
I. Holtz
H. Koomen, te Winkel
D.v.d. Stok, te N.Niedorp
S.F. Sieuwerts, te Amsterd.
Het Collegie van wijk- en buurtmeesters.
WIJKMEESTERS
H.J. Ansingh, president
J. van der Kaaij, wijk A., tevens secretaris
J.J. Siemerink Schaap , Wijk B
A. Siebert Coster,
Wijk C
M. Luijmes,
Wijk D
M. Bodisco,
Wijk E
J.van der Sluijs Veer Wijk F
BUURTMEESTERS IN WIJK A
......................
buurt 1
A.J. Walraven, buurt 8
G. Schutz,
buurt 2
F,W,A, Brom, buurt 9
G. Soecker, buurt 3
.....................
buurt 10
J. Rengers, buurt 4
C.J.P.F. Lissone buurt 11
J.C. Fäber, buurt 5
O.C. Bakker, buurt 12
T.J. Schrader, buurt 6
W.J. Schoon, buurt 13
P.C. Bakker, buurt 7
J. Paleari,
buurt 14
IN WIJK B
W.F. van Rosendael, buurt 1.
M.J. Stucki, buurt 7
G.A. Conijn,
buurt 2
J. Metz,
buurt 8
J. Mesman,
buurt 3
J.W. Ort,
buurt 9
W.F. van Tellingen, buurt 4
W. Tuija,
buurt 10
D. Coster,
buurt 5
B. Sanders, buurt 11
H.J. Jansen,
buurt 6
J. van der Wal, buurt 12
IN WIJK C
J.I.J. Lutterot,
buurt 1
R. Bossert Gz. buurt 9
......................
buurt 2
W. Helling
buurt 10
K. Smit
buurt 3
J. de Wit Pz., buurt 11
H. de Rover,
buurt 4
L. IJpema,
buurt 12
P.J. Schaaps, buurt 5
C Vermeer,
buurt 13
C.B. Stadegaard. buurt 6
A.G. Stenfert, buurt 14
N. Stikkel.
buurt 7
J.C. Ohmstede buurt 15
W. Pijkeren,
buurt 8
IN WIJK D
W. de Weerth
buurt 1
G.J. Cromwell buurt
7
C.J. Peereboom buurt 2
A.I. de Jongh
buurt 8
A.P Burger
buurt 3
J.J. Poll
buurt 9
H.L. Honkoop, buurt 4
W.F. du Crois buurt
10
C. Bosman
buurt 5
J.H. Bakhuis Roozeboom buurt 6
IN WIJK E
J.W. van Amerongen
buurt 1
R.Petrcus
buurt 4
A. van Kleef
buurt 2
P. van Wijngaarden buurt 5
G.J. de Vries
buurt 3
IN WIJK F
J. Schotvanger
buurt 1
C.D. Sapp
buurt 3
M. Hobré
buurt 2
D. Kat
buurt 4
Levensverzekering Maatschappijen en Begrafenis fondsen.
J.P. Bakx, agent van het onderling
levensverzekring genootschap te Amsterdam
W.J. Bakker, agent der vennootschap "Nederland", te Amsterdam
T.S. Brouwer, bode van het begrafenisfonds tot nut van 't algemeen. te 's Hage
J.G. Burggraaf, agent van het Noord- en Zuid-Hollandsch begrafenisfonds, te
Amsterdam
H. Burkun, agent van et begrafenisfonds te Zijpe, bode van het nederlandsch
levensverzkerings genootschap, te Amsterdam
H. Goossens, bode van het schoenmakersfonds
R.G.de Vries van Heijst, agent der levensverzekeringmaatschappij "compagnie de
assurrances, Générales sur la vie", te Parijs
Mej. van der Hoeff, bode van de levensverzekeringen "Piëtas"
J. Hoek, agent van de onderl. maatschappij van levensver. onder directie van
Ludwig en Tobias, en correspond. der algemene
Utrechtsche maatschappij van geldelijke uitkeeringen na overlijden,
te Utrecht
A. Hoekmeijer, correspondent der Haarlemsche algemeene begrafenis maatschappij
G. Huisken, agent der algemeene Friesche levensverzekering maatschappi, te
Leeuwarden
S. Jut Sz., agent der algemeene Amsterdamsche begrafenis societeit
G.L.Landman, bode van het schilders begrafenisfonds onder de zinspreuk "Tot een
goed einde", gevestigd te Alkmaar
J. de Lange Corn.Johsz., agent der Ned. Indische levensverz. en lijfrente
maatschappij, te Amsterdam
De Lange en de Moraaz, correspondenten van de Hollandsche societeit van
levensversekeringen, opgericht in 1807 te Amsterd.
C.A. van Leersum, bode der levensverzekering maatschappij, te Dordrecht
A. de Leeuw, agent en bode van het Noordrabantsch begrafenisfonds, te Waalwijk
F.H. Lels, agent van het onderling levensverz. genootschap, te Amsterdam
W.J. Nulken, bode van het groot Noord-Hollandsch begrafenisfonds te Rijp
F.J. Ouwens. agent van het ziekenfonds voor Alkmaar en omstreken, en agent en
bode van het begrafenisfonds "uit Voorzorg", te Gouda
B.W. Pallemans, bode van het algemeen ziekenfonds vooe Alkmaar, agent der
algemeene Utrechtsche maatschappij van geldelijke uitkeering na overlijden te
Utrecht, en van de onderlinge maatschappij van levensverzekeringen, te Rotterdam
Johs. de Raat Az., bode der nationale levensverzekeringm., te Rotterdam
F.H. Rengers, agent en bode der algemeene maatschappij voor geldelijke
uitkeering, te Overschie
C.A. Schröder, agent der Nederl. zieken- en begrafenismaatschappij, te 's Hage
H. Slenters, bode van het begrafenisfonds, "Let op uw einde", te Utrecht
H. Sparenberg, agent van het begrafenisfonds "Let op uw einde", te Utrecht
C.F. Stadegaard, agent der levensverzekeringm. "Piëtas"
M.B. Stubenitsky, bode der algemeene friesche levensverzekering maatschappij
S. Verhoeve, agent van het Ned. uitkeeringsfonds, te Rotterdam
W. Wiggers, agent en bode der algemeene Groninger Levensverzekeringmaatschappij
en van het Schager begrafenisfonds
H.A. van Woerden, agent van het begrafenisfonds "tot nut van 't algemeen", te 's
Gravenhage
BRANDWAARBORG-MAATSCHAPPIJEN.
G. Bossert Rz., agent van het algemeen
meisjes-, vrouwen- en weduwenfonds te Rotterdam, en van de maarschappij van
levensverzekering, te Rotterdam
C.W. Bruinvis, correspondent der algemeene onderlinge brandwaarborg maatsch., te
Rotterdam, opgericht 1818
A.S. Coster, correspondent der bradwaarborgm., opgericht te Loenen a/d. Vecht,
en agent van de Zaanlandsche assurantiecompagnie voor brand en binnenl. vaart te
Krommenie, correspondent van de verzekering maatschappij tegen brand voor
poldermolens, te Amsterdam
W.G. Dorreman, correspondent van de Tielsche maatschappij
J.H.A. Ezerman, agent der maatschappij tegen brandschade te Zutphen
J. Hoek, hoofdagent van het brandassurantie genootschap onder directie van de
heeren Robbt. R. toe Laer en G. Koopmans, te Amsterdam
K.M. Jonges, agent der Nederl. onderl. brandwaarborg maatschappij, te Amsterdam
J. van der Kaaij, agent van de maatschappij, gevestigd te Tiel
Mr. M.A. Kluppel, correspondent der bataafsche maatschappij gevestigd te 's
Gravenhage en van de Nederl. maatschappij voor meubilaire goederen te 's
Gravenhage en van de Bataafsche assurantie maatschappij voor roerende goederen,
te 's Gravenhage
Mr. J.P. Kraakman, hoofdagent der maatschappij van algemeene assurantie tegen
gevaren van brand, gevestigd te Brussel
J. de Lnage Corns. Johnsz., corresponfent van de onderlinge maatschappij onder
directie van de heeren de Jong en Cie., te Amsterdam
Mr. N.H. de Lnage, agent der brandwaarborg maatshcappij "Holland", te
Dordrecht
de Lange en de Moraaz, agenten der algemeene maatschappij gevestigd te Utrecht,
opgericht in 1811, onder directie der heeren J. Elink Schuurman
P. van Leeuwen, Corresp. der Nederlandsche maatschappij voor roerende goederen,
enkel van landbouwers en veehouders, onderling opgericht te Oudewater, thans
gevestigd te Gouda
F.H.Lels, agent der brandgevaar maatschappij, onder directie der heeren Salm en
Lugt, te Amsterdam
F. Padberg, agent der onderlinge maatschappij van roerende en onroerende
goederen, te Amsterdam, onde directie van G. Aikema, en agent van de assurantie
comp. van 1771, onder directie van H.G. van der Vies, te Amsterdam
Jb. Post, agent der Haarlemsche brandwaarborg maatscvhappij
J.B. Reekers Cz., agent der Overijsselsche onderlinge maatschappij, onder
directie van de heeren B.J.B. en E.I.J. van Sonsbeeck, te Zwolle
G. Riederman, agent van "de Vesta", te Amsterdam
Wed. M.C. Ritter, agente der Zaanlandsche maatschappij
O.J. Schaaps, correspondent van de maatschappij gevestigd te 's Hertogenbosch en
te Oudkarspel
T.J. Schrader, agent der algemeene brandwaarborg maatschappij "Securitas", te
Amsterdam
J. Bakker Schut, agent der brandwaarborg maatschappij "Impereal", gevestigd te
Londen, hoofdkantoor, tevens domicilium te 's Gravenhage
J. van der Sluijs Veer, agent van de Amsterdamsche brandwaarborg maatsch., onder
directie van Otto van der Vies
J.G.A. Verhoeff, agent der maatschappij van brandverzekering voor het koningrijk
der Nederlanden, te 's Bosch
P. Voorn. agent der onderlinge brandwaarborg maatschappij van de Zaan
J.T. Vos, agent der Geldersche algemeene assurantie maatschappij
P. van Wijngaarden, correspondent der onderlinge Noord-Hollandsche brandwaarborg
maatschappij te Oudkarspel, opgericht in 1807, directeur G. Eecen
ANDERE MAATSCHAPPIJEN
L. van der Putten, agent van de nationale
militie verzekering maatschappij "de Hoop",
G. Storm Jr., agent der verzekeringmaatschappij voor de nationale militie "de
Eendragt", te 's Gravenhage
F.H. Rengers, agent en bode van de spiegelglas-verzekering maatschappij "Fortuna", te Amsterdam
Lijst van marktschuiten enz. dagelijks of wekelijks Alkmaar bezoekende.
Plaats van
herkomst of bestemming |
Naam van den
schipper |
Dag waarop zij Alkmaar verlaten |
Uur |
Ligplaats |
Akersloot |
Hoogvorst K.de Boer |
Zaturdag '' |
12 u. |
Oz. Mient voor A. Conijn Az. Nz. Verdronkeoord voor Haasbroek |
Avenhorn |
zie dag. trek- schuit op Hoorn |
Hoornsche steiger |
||
Amsterdam |
T.F. de Vries C. Jonker Stb. Zur Muhlen Stb. Bosman |
Verdronkenoord '' Bierkade }zie bill.dienstregeling Voormeer } '' '' '' |
||
Anna Paulowna | J.Smit | Vrijdag |
onbep. |
Zz.Luttikoudorp voor J.Boon |
Barsingerhorn | J.Smit | Zaturdag |
1 u. |
Zijdam voor der Waal |
Broek op
langedijk |
A. Hartog '' '' |
Maandag Vrijdag zaturdag |
1 u. onbep. 2 u. |
Voordam voor R.Bossert Gz. '' nabij den dijk '' '' '' '' |
Dirkshorn | Wilner '' A. Smit J. Tates |
Vrijdag Zaturdag '' '' |
onbep. 1 u. 12 u. 12 u. |
Zz.Luttikou. voor Quax (tonderhuis) wijde glop Fnidsen Zz. Luttikoudorp voor Hazes '' '' van Lieshout |
Edam |
T. van
Essen Stb. de Noordstar |
Vrijdag Zaturdag |
inbep. 1 u, |
Oz. Mient voor M.A. Wigtman Nz. Verdrinkenoord voor het pakhuis de Wildeman |
Groet |
Nuijens '' |
Vrijdag Zaturdag |
onbep. 1 u. |
Zijdam voor Kleinbrink '' '' '' |
Grootschermer | D. Koning | Zaturdag | 1 u. | Oz. Mient voor M.A. Wigtman |
Haarlem |
IJ. Gouda K.Smit |
Vrijdag Zaturdag |
onbep. 12 u. |
Fnidsen, wijde glop Nz. Luttikoudorp voor H.A. Blok |
Haringcarspel | van Duin | Zaturdag | 12 u. | Kooltuin voor Wed. J.D. Cohen |
Helder |
Stb. Zur
Muhlen Huijer J. Jonker |
Maandag Zaturdag |
12 u. 12 u. |
Bierkade (zie biljetten
dienstregeling) Waagplein voor H.A. Paleari Voordam of Mient voor wed. Lemmers |
Hensbroek | Wester | Zaturdag | 1 u. | Zijdam voor de wed. H. Holtsmuller |
Hoogwoud |
Kooiman '' |
Vrijdag Zaturdag |
onbep. 1 u. |
Zijdam voor D. van der Bijl '' '' '' |
Hoorn |
van der Deure van Hees Zoutendijk L.Jonkman Stoffels R. Hoff |
alle dagen Vrijdag '' '' |
7 u. sm. 3 u. sm. onbep. onbep. onbep. |
Hoornsche steiger; de uren
verschillen door zomer- en wintertijd Oz. Mient voor A. Conijn Az. Wz. '' '' G.L. Hutter Wz. '' '' Boradori |
Knollendam | Verwer | Zaturdag | onbep. | Nz. Luttikoudorp voor Waijboer |
Kolhorn |
L. Hoogland Jb. Smit |
Vrijdag Zaturdag |
onbep. 1 u. |
Voordam voor S. Beelman Zijdam voor van der Wal |
Koog a/d/ Zaan |
C. Emme Smit |
Vrijdag '' |
onbep. '' |
Bierkade '' |
Krabbendam |
de Groot '' |
Vrijdag Zaturdag |
onbep. 1 u. |
Nz. Luttikoudorp voor
Stuurman '' '' Purmer |
Krommenie | Olij | Zaturdag | 12 u. | Waagplein |
Leijden | F. Vergaij | Woensdag | onbep. | Verdronkenoord |
Nieuwe Niedorp |
C. van Ham '' |
Vrijdag Zaturdag |
onbep. 1 u, |
Voordam voor Hondius '' '' '' |
Noordscharwoude |
W. Kroon '' '' |
Maandag Vrijdag Zaturdag |
12½ u. onbep. 2 u. |
Voordam voor Jb. Hees '' '' '' '' '' '' |
Obdam |
Wester '' |
Vrijdag Zaturdag |
onbep. 1 u. |
Zijdam voor de wed. H.
Holtsmuller '' '' '' '' |
Oosthuizen | W. Peereboom | Vrijdag | onbep. | Waagplein |
Opmeer |
C. de Boer '' |
Vrijdag Zaturdag |
onbep. 1 u. |
Voordam voor P. Kaaij '' '' '' |
O.Niedorperverl. |
Davis '' '' |
Maandag Vrijdag Zaturdag |
12 u. onbep. 1 u. |
Voordam voor J. Engelsman '' '' '' '' '' '' |
Oudesluis |
J. Zwaan '' '' |
Maandag Vrijdag zaturdag |
1 u. onbep. 1 u. |
Voordam voor H.W. Holtsmuller '' '' '' Oz. Mient voor F.H. Meijroos |
Oudkarspel |
W. Kroon '' '' |
Maandag Vrijdag Zaturdag |
12½ u. onbep. 2 u. |
Voordam voor Jb. Hees '' '' '' '' '' '' |
Petten |
A. Blom '' '' |
Maandag Vrijdag Zaturdag |
12½ u. 1 u. 1 u. |
Korte Mient voor v.d. Velde Verdronkenoord, Pettemer veerh. D4 |
Purmerende | Stoomboot | Dinsdag | 's morg. 4½ u. | Bierkade |
Rotterdam | Stoomboot | Maandag | 11 u. | Waagplein |
Rustenburg |
Konijn '' |
Vrijdag Zaturdag |
onbep. 1 u. |
Voordam voor R. Bossert Gz. '' '' '' |
Rijp |
Visser '' '' |
Maandag Vrijdag Zaturdag |
12 u. onbep. 12½ u. |
Waagplein Zz. Luttikoudorp voor Alleman Waagplein |
Schagen |
C. van Ham de Wilde '' |
Vrijdag '' Zaturdag |
onbep. '' 1 u. |
Nz. Luttikoudorp voor
Waijboer Voordam voor H.W. Holtsmuller '' '' '' |
Schoorl |
Nuijens '' |
Vrijdag Zaturdag |
onbep. 1 u. |
Zijdam Voor F. Kleinbrink ''' '' '' |
St. Maarten | S. Kossen | Vrijdag | onbep. | Nz. Luttikoudorp voor K. Denijs |
St. Pancras |
C. de Wit '' C. de Boer |
Vrijdag Zaturdag '' |
1 u. 1 u. 1 u, |
Kooltuin voor J.D. Peijer '' '' '' Voordam voor P. Kaaij |
Spanbroek | C de Boer '' |
Vrijdag Zaturdag |
onbep. 1 u. |
Voordam voor P Kaaij '' '' '' |
Spijkerboor | Prins | Zaturdag | 12½ u. | Kooltuin voor P.J. Neijenhuijs |
Stolpe | G. Smit | Vrijdag | onbep. | Nz. Luttikou. voor J.M. Schuurman |
Texel | Flens | Zaturdag | 12 u. | Bierkade |
Uitgeest |
Visser '' Winder |
Vrijdag Zaturdag '' |
1 u. 12½ u. 12½ u. |
Kraanbuurt )groentenm.) voor
T. Baas Wz. Mient voor G.L. Hutter '' '' W.F. van Rosendael |
Warmenhuizen | J. Blom '' A. Jonker |
Vrijdag Zaturdag '' |
onbep. 1 u. 12½ u. |
Nz.Luttikoud. v. P.J.
Klaverweijden '' '' '' Zz. '' '' G.Storm Jr. |
Westgraftdijk |
J. Groot Koning |
Zaturdag '' |
12 u. 12½ u. |
Kooltuin voor de wed. Boom Zz. Luttikoudopr, voor de werkplaats van Spijkerman |
Westzaan | Kraaij | Vrijdag | onbep. | Bierkade |
Wieringen | Dijkshoorn | Zaturdag | 11 u. | Korte Mient voor v.d. Velde |
Wieringerwaard |
Bouman '' '' K.C. Kruijten D. Haverkorn |
Maandag Vrijdag Zaturdag Vrijdag '' |
12 u. onbep. 1 u. onbep. '' |
Voordam voor H. Kuijper Kaarsenmakersgracht '' Nz. Luttikoudorp voor J. de Wit Pz. '' '' L.J. Luijer |
Winkel |
D. Stapel '' |
Vrijdag Zaturdag |
onbep. 1 u. |
Nz. Luttikoud. voor de wed.
L. Koster Voordam voor het logement de Zon |
Wormerveer |
W. de Wit C. Dekker C.v.d. Berg J. Jordaan |
Vrijdag '' '' '' |
onbep. '' '' '' |
Wz. Mient voor W. Lijbering Waagplein '' '' |
Woude de | Besse | Zaturdag | 12½ u. | Wz. Mient voor H.A. van Woerden |
Zaandam |
Buijs van IJk |
Vrijdag Zaturdag |
onbep. '' |
Nz. Luttikoudorp bij de
Roôtorensbrug Waagplein |
Zuidscharwoude |
A. Hartig '' |
Vrijdag Zaturdag |
onbep. 2 u. |
Voordam bij den Dijk '' '' |
Zuid-Zijpe | Delver | Vrijdag | onbep. | Zijdam voor der Waal |
Zijdewind |
Liefhebber '' |
Vrijdag Zaturdag |
onbep. 1 u. |
Nz. Luttikdorp voor
Spijkerman '' '' Purmer |
Zijpe |
C. Mosk Scheltus G. Smit |
alle dagen '' vrijdag |
'sm 7 u. 2 u. onbep. |
Voordam voor J.H. Paleari '' (uitgezond. Maandag 12 u.) Nz. Luttikoudorp |
Deze pagina vormt samen met andere
pagina's een geheel in een frame.
Als u
geen frame ziet klik dan hier.
Deze pagina is een onderdeel van geneaknowhow.net